פראנאימה – הסבר

 

פראנאימה  –  נשימה לנשמה .  מתנה לחיים הטובים.

 

פראנה היא כח החיים. אנו מקבלים פראנה מהאוויר שאנו נושמים ומהמזון שאנו אוכלים הפראנה משמשת אותנו בפעילויות פיזיות, רגשיות ובחשיבה. תרגילי הפראנאימה מאפשרים לנו להעשיר אותנו במנה גדושה של פראנה מהאוויר בעת הנשימה, ובכך להגדיל אנרגיה וויטליות מנטלית ופיזית.

יש שני זרמי עצבים משני צידי עמוד השידרה ותעלה חלולה הנקראית שושומנה. היא עוברת דרך חוט השידרה. בבסיס התעלה החלולה נמצא מושב הקונדליני –כוח העקלתון.

תרגילי פראניאמה שונים מעוררים את הכוח הזה והוא מנסה לעלות ממערכות העצבים הנמוכות אל הגבוהות. אז המחשב נפתח וצ'אקרת הכתר אף היא .

היוגים פותחים את המרכז הנמוך במקלעת העצה ומשם כלפי מעלה הנאדים (הצינורות) מזרימים את התחושות דרך סיבי העצבים.

פיזיולוגית מטרת הפראניאמה היא לשפר את החמצון , את הטיהור ואת זרימת הדם. הנשימה מאפשרת חילוף גזים בין הדם לאוויר באזור הריאות . וחילוף גזים בין הדם לתאים בגוף. מכאן : אם ננשום עמוק ולאט,נאפשר לחמצן להגיע לכל התאים בגוף. גם לאלה הרחוקים מהלב . כמו כן המערכת העצבית תוזן .

בריאות- זה מה שנשיג באמצעות נשימה איטית ועמוקה.

קיים קשר הדוק בין ההכרה  (המחשבות, הדמיון, הזיכרון, הפחדים…)לנשימה, הם מושפעים זה מזה . נשימה עמוקה ואיטית מפחיתה חרדות, דאגות ומרגיעה.

רוב האנשים אינם נושמים נשימה נכונה בשל יציבה לקויה או הרגלים מנטלים שגויים. בתרגול של נשימות אנו לומדים לאמץ דפוסים חדשים לשאיפה עמוקה ואיטית ונשיפה מקסימלית.

נשימה שטחית ולא יציבה גורמת לקושי בפיקוח על חילוף חומרים הולם, למיגרנות, לנימול בקצות הגפיים ועוד.

תירגול…תירגול…. זה סוד ההצלחה.

ניתן לתרגל בישיבה, בעמידה, בתנועה. לקבל כלים אפקטיביים לממש את איכות החיים וכל זאת בעזרת כלי זמין וחינמי, אותו קיבלנו מרגע הגיענו אל העולם.

מוזמנים ליצור קשר ולקבל מידי מתי מפגש הנשימות הקרוב…