נשימת בהסטריקה

נשימת בהסטריקה

נשימת מפוח או נשימת הרץ.

 

  1. הוצא את האויר בחוזקה דרך האף בנשיפה קצרה ומאומצת ובאותו זמן כווץ את הבטן, הסרעפת והחזה.רצוי לעשות זאת בקצב של אחת לשניה בערך.
  2. הרפה מן הכיווץ. אז הריאות תתמלאנה אוטומטית אויר.
  3. מיד חזור ונשוף נשיפה מאומצת נוספת.
  4. חזור על כך כמה פעמים .(למתחיל די ב-10 פעמים. אח"כ ניתן להוסיף).
  5. בנשיפה האחרונה רוקן את הריאות לחלוטין. אח"כ שאף לאט, בקביעות ובחוזקה דרך האף עד לקיבולת המלאה של הריאות. אחרי שאיפה שלימה זו עשה תנועת בליעה, חסום ועבור לקומבקה ככל שתוכל.
  6. נשוף לאט ובהתמדה. או שחרר את הנשימה מעט מעט, בשאיפה מעט אויר, אחרי כל נשיפה עד שהריאות תהיינה ריקות. כך הלחץ משתחרר בהדרגה.

 

בסיום כל סיבוב שאף לאט ועמוק דרך נחיר ימין (פינגלה) עד שהריאות מתמלאות. החזק בקומבקה את האויר כמה שניות ואז נשוף באיטיות גרך נחיר שמאל (אידה).ואז חזור על הפעולה. הפעם שאף לימין ונשוף משמאל.

 

נשימת המפוח הינה החשובה בתרגילי הנשימה. היא מפיחה מרץ,מנקה את מערות העף והסינוסים.מטהרת את זרם הדם,מסייעת לעיכול,מונעת מחלות מחממת את הגוף ומאזנת את מערכת העצבים. מחדשת חיות ואמצעי יעיל ביותר נגד דיכאון.

היא גם יעילה ביותר למען הוצאת דו-תחמוצת הפחמן הנשארת בפינות הרחוקות ביותר של הריאות ושנשימה רגילה לא מגיעה אליה. נשימת באסטריקה מפתחת את היכולת לקלוט כמות גדולה יותר של חמצן . זה מעורר את יכולת הדם לספוג חמצן באופן מירבי.

 

לא מתאים לאנשים הסובלים מלחץ דם גבוה, מחלת הנפילה, לסובלים מבעיות נפש.

 

 

.