פילוסופיה, מדיטציה ומה שבינהם
מסע בשביל החכמה 
עפ"י פילוסופיית המזרח , היהדות ואנשי רוח שונים.

"כאן ועכשיו " מילים אלו מוזכרות בבודהיזם ובפילוסופיה ההודית. רוב הזמן ההכרה אינה נוכחת בהווה, אלא נעה בין העבר לעתיד. בנוסטלגיה או בציפיות , בזיכרונות או בדמיונות .
אדם רוחני אינו עוסק בעבר או בעתיד. הוא נוכח וחי את המציאות ברגע הזה.
" אדם מודרני חי בשינה. בשינה הוא נולד ובשינה הוא מת. איזה ידע עשוי להיות קניינו של אדם ישן ? אדם הרוצה באמת בידע ,עליו להתעורר כדי לשנות את הוויתו " . פ.ד.אוספנסקי .
" החיים פשוטים , הכל קורה עבורך , בזמן הנכון. לא מוקדם מידי ולא מאוחר מידי. אינך חייב לאהוב זאת . זה רק יקל עליך אם תכבד אותם" . ביירון קייטי.
אם רוצים לצמצם ,לפעמים צריך להרחיב. אם רוצים להחליש , לפעמים צריך לחזק .על מנת להפיל דבר , צריך קודם לרוממו . כדי לקבל צריך קודם לתת. בעזרת חכמת האור , הרך על הקשה יכול לגבור. לאו צה.
המפגש מתנהל בשיח, דינמיקה ושיתוף . מתאים לסקרנים שבינינו המוכנים להסתכל על החיים בפרספקטיבה אחרת. לשחרר פרדיגמות ולהעמיק את ההתפתחות הרוחנית האישית.
נסיים את המפגש במדיטציה והפנמת המסר שקיבלנו .

מגלה עניין?

  שם*

  אימייל*

  טלפון

  ההודעה שלך

  פעימות מקודשות - מעגל נשים

  אחת לחודש מתכנסת קבוצת נשים הטרוגנית , נשים צעירות לצד מבוגרות יותר. במרחב בטוח ותומך. חלקן עושות דרך מזה זמן רב, חלקן משתלבות בזמן הנכון להן יחד אנו רוקמות מרחב משותף. האחת משתפת, השניה מגיבה, השלישית משקפת והרביעית בוחרת להקשיב, להפנים ולהטמיע. לאישה המעוניינת להביע את דעתה יש הזדמנות לכך, היא מדברת מתוך השקפת חייה , נסיונה והאמת לפיה היא רואה את הדברים. אישה הבוחרת להקשיב ופחות לשתף מרגישה נוח כי הנשים מכבדות זאת, מה שמעצים את ביטחונה בהוויה הנשית שלה.

  המפגש נפתח לצלילי מוזיקה הקושרת אותנו לנושא המפגש. מגיעות לתדר מאחד. ללא שיפוטיות או ביקורת. ממקום מעריך ומכיל אנו יוצאות למסע משותף על-פני כמה שעות.

  רעיון המפגשים מתבסס על התרבות האינדיאנית בה נשים מתאספות ומשתפות את חברתן בעשייתן והלך רוחן. אצלנו בספר משלי כתוב :"חכמות נשים בנתה ביתה" : הנשים החכמות משתפות בדברי חכמתן ומסייעות זו לזו לבנות את ביתן הפנימי.

  ר. מספרת : " אני מגיעה למפגש עם עניין שמעסיק אותי, פתוחה לשמוע מה יהיה הנושא והאם הוא יגע בשאלתי. יוצא שתמיד אני חוזרת עם מענה. השיתוף, השיקוף, סיפורי החיים, ההקשבה והתמיכה פוגשים אותי במקום הבשל – להכיל ולהפנים. כמו תמיד, ידעת לכוון ולנווט  לתובנות המאירות את המשך הדרך. מחכה למפגש הבא... פעימות מקודשות , ליבי פועם ומקדש את החוויה ".

  התכנסות ב-19.30

  מדיטציה לצלילי מוזיקה רגועה

  נושא החודש

  סבב שיתוף והקשבה

  שיקוף

  קלפי אימון / תנועה / מוזיקה / שיר

  סגירת המפגש , תובנות ומשוב .

  כיבוד (חברות המעוניינות מביאות מטעם מעשה ידן) .

  סיום סביב השעה 22.00 .