שם*

  אימייל*

  טלפון

  ההודעה שלך

  יוגה לילדים

  לילדים יש מגוון איכויות שלצערנו אובדות בדרך עם גדילתם. בילדותם הם פועלים ממקום טהור ותמים,עם השנים הם פועלים מתוך שליטה ופחות משוחררים. לתמימות ולגמישות מתווספים גאווה ותחרותיות .
  היוגה מעניקה לילד אפשרות למפגש פשוט וכן עם תחושותיו ורגשותיו, עם יכולתו ומגבלותיו בתוך מסגרת תומכת ומעודדת .הוא מזהה את יכולתו להיכנס לשקט ברגעי לחץ ולהפיג את המתח בו הוא נמצא. הוא מכיר בהעצמה מעצם ההקשבה לעצמו ולצרכיו.
  תנוחות היוגה ניבנות כתהליך, תוך מיקוד שקט, אם ישנה מגבלה היא הופכת ליכולת. גמישותו וגופו מתחזקים ומעניקים לו ביטחון עצמי שבעקבותיו משתפר חוסנו הנפשי והאמון ביכולותיו.
  תרגול הנשימה היוצרת רגיעה, הופך עם הזמן לכלי עזר בעמידה לפני מבחנים ואתגרים,
  כל זאת תוך משחק, הנאה, ודימיון. אתם מוזמנים להעניק לילדכם כלי בעל עוצמה לבריאות וחוזק פיסיים,הכרה בדיבור נעים, בהוויה ללא אלימות, ביכולת לאהוב את עצמו ואת סביבתו.
  תרומת תרגול היוגה
  • שיווי משקל ואיזון הגוף, יציבה נכונה ויכולת התמצאות במרחב .
  • דימוי גוף חיובי הכרת חלקי הגוף .
  • פתוח יכולת ריכוז, הקשבה, דמיון, יכולת רגשית .
  • קואורדינציה ונשימה ככלי מרגיע.
  • הכרת טווח תנועה והרחבתו .

  מזה שנים מלמדת בגנים, מפעוטות במעון ועד ילדים העולים לבית הספר.
  הילדים שומרים על יציבה נכונה התורמת לישיבה זקופה שתלווה אותם לכיתה א' ובהמשך.
  הקניית הריכוז משפיעה על הלך-הרוח בגן. הם מפתחים חמלה והקשבה. עובדים בזוגות מתוך כבוד והכלה .
  מכבדים את עצמם, את חבריהם, והתייחסותם לבעלי חיים משתנה לטובה.
  הגננת א. כותבת: שמחה שבחרתי בך וביוגה כחוג שנתי. מהשתוללות שהיתה נהוגה בזמן החוגים זכו הילדים לרוגע. ההתעסקות מסביב הוחלפה בהקשבה. הילדים למדו לדחות סיפוקים. לפתח סבלנות וסובלנות. תודה לך על הדרך שעשית עימם. כולנו יצאנו נשכרים. בגן ובבית. בזכות הנועם ההתמדה והאהבה שלך הם התמסרו בכל ליבם .
  אמא מספרת: הילד שב הביתה ומשתף את אחיו בלמידה. מדגים בפנינו את התנוחות. מסביר איך יש לדייק. אינו מתפרץ כבעבר, הוא רגוע. ביום ההולדת הבא שלו ביקש הפעלה ביוגה לחבריו.

  המורה: דורית בן ישראל, מלמדת יוגה בקבוצות ובאופן פרטי - מבוגרים וילדים . 054-5588737