אודות

שמי דורית, ירושלמית. בצעירותי עבדתי במח' כספים בחב' היי-טק. כאשר החברה בישרה על סגירתה , שמחתי לממש את מה שלמדתי (במקביל לעבודתי)בתחום הרפואה האלטרנטיבית. פתחתי קליניקה ויצאתי לדרך עצמאית כמטפלת הוליסטית. למזלי, התברכתי בשפע עבודה. ואז, קול פנימי קרא לי לצאת להודו, למסע עצמאי, עם תרמיל  על הגב. גלשתי, התעניינתי ויצאתי לדרכי. הודו הפכה לבית שני עבורי. לאורך השנים מיזגתי עבודה בארץ ונסיעות חוזרות לשם.

בהודו תרגלתי יוגה שעות רבות ביום, פילוסופייה של המזרח, שיטות טיהור הגוף וטעמתי מלימודי  ה"איורוודה" (רפואה הודית עתיקה). הכרתי אנשים רוחניים, טיילתי בתוך הכפרים המרוחקים, נחשפתי לאנשים החיים בבתים ארעיים, ישנים על הגגות,עם בגד קל לגופם, אוכלים מעט ומאוד מאוד מאושרים. הפנמתי מהי הפרופורציה בחיים. למדתי שאושר אינו קשור לכמה אדם עשיר, מבוסס, עסוק וכו'. האושר נמצא בתוכנו. למדתי מהו שקט פנימי. כיצד השקט הזה מתגבר על הרעש החיצוני ומאפשר אושר אמיתי. במפגשים החוויתיים עם המטופלים למדתי שמתח הוא עיקר מקור החולי הפיזי והרגשי. בד בבד העמקתי את לימודי היוגה והתנועה ורכשתי כלים אפקטיביים לטיפול במתחים.

זכיתי להכיר וללוות אנשים בצמתים שונים בחייהם. הראייה הפילוסופית הממזגת בין לימודי הקבלה ותורת המזרח לפיה אני חיה, השפיעה על סובבי שזו הדרך להשיג שלווה ובריאות בחיים. במקביל, כינסתי מפגשי נשים והתנדבתי במוסדות התומכים בנשים וילדים. העבודה האינטנסיבית ברפלקסולוגיה, עיסוי איורוודי, שיאצו ועוד שלחה איתות חד-משמעי בצורת כאב בכפות ידיי. וכך... כמו שאני נוהגת בחיי, הבנתי שזה הרגע לשינוי. איתות הוא מתנה. זיהוי ובחירת נתיב חדש ומימוש הייעוד. מאז רוב עיסוקי הוא ביוגה ובהנחיית סדנאות.

מעל 17 שנה היוגה היא חלק מחיי. אני פותחת את הבוקר במדיטציה, נשימות ותרגול מעשי.

את הלמידה בחרתי להעביר הלאה.

  • אימון אישי להפגת מתחים- להקלה במצבי לחץ, שיפור איכות השינה וחיזוק המערכת החיסונית. משלבת בשיחה תנועה, נשימות יוגיות (פראניאמה) ועוד.
  • שיח ורוח, נפש וגוף - מפגשים אישיים להתמרת היעוד שלנו.
  • אימון ילדים וסטודנטים לשחרור לחץ לפני מבחן, קשרים חברתיים, עומס,
  • הנחיית מעגלי נשים – ליצירת מרחב משותף של שיח, הקשבה, הכלה ותמיכה. הנושאים הרוחניים מלווים אותנו בהמשך דרכנו וכל אחת מנשות המעגל חווה התפתחות והתמרה.
  • האטה יוגה למבוגרים  בקבוצות ובשיעורים פרטיים ( כדרך חיים ).
  • יוגה לפעוטות ולילדים ככלי ממתן, תומך, מרגיע ומאפשר. מלמדת באופן פרטי ילדים עם בעיות קשב וריכוז, ביטחון עצמי נמוך ועוד. העבודה עם הילדים מסבה אושר רב ובמקביל הסביבה החברתית,  הלימודית והמשפחתית יוצאת נשכרת.
  •  שיחרור עומס באמצעות צלילים מרפאים,
  • טיפול בנרות הופי,
  • רייקי -אנרגיה תומכת ריפוי.

מאמינה בטוב שבאדם. אופטימית, ספונטנית ומלאה אהבה.

שלכם ,

דורית בן ישראל  054-5588737

 

Doritbi1011@gmail.com